Pakowarki próżniowe listwowe - małe i poręczne urządzenia pozwalające na wygodne pakowanie niewielkich ilości produktów. Dzięki kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wadze znajdują zastosowanie w domu i wszędzie tam, gdzie nie ma wolnego miejsca na pakowarkę komorową. Pakowarka listwowa wymaga stosowania worków o tłoczonej strukturze folii - moletowanych, podczas pakowania powietrze jest wysysane poprzez nierówności powstałe na połączeniu dwóch warstw worka. Przy wyborze urządzenia należy zwrócić uwagę na: długość listwy zgrzewającej, wydajność pompy próżniowej, materiał z którego jest wykonana pakowarka listwowa (tańsze modele - tworzywo sztuczne, droższe - stal nierdzewna), obecność filtra zabezpieczającego pompę przed zassaniem cieczy.

 

Pakowanie próżniowe zalety

Podstawowym zadaniem opakowań próżniowych jest ochrona żywności przed działaniem czynników zewnętrznych, które mogą negatywnie wpływać na smak, trwałość i właściwości odżywcze produktów. Czynniki, które wpływają na posiłek to m.in. powietrze, wilgoć oraz wszelkie mikroorganizmy, takie jak grzyby czy bakterie. Szczelne opakowanie uniemożliwia ich bezpośredni dostęp do pożywienia, przez co stanowi ochronę dla jego jakości,, jakości, a pośrednio również dla zdrowia konsumentów. Folia, która jest wykorzystywana do hermetycznego pakowania żywności posiada specjalne atesty spożywcze – są one zgodne ze standardami bezpieczeństwa i gwarantują, że materiał w żaden sposób nie wpływa na właściwości pakowanych produktów. przedłuża okres przydatności produktów, chroni ich smak, aromat oraz wartości odżywcze. Pakowanie próżniowe ułatwia przechowywanie i transport, chroni przed zabrudzeniami oraz rozprzestrzenianiem się intensywnych zapachów żywności (np. wędzonych ryb czy serów), pozwala na oszczędność pieniędzy (paczkowane wędliny czy sery są zazwyczaj droższe niż te na wagę), umożliwia porcjowania zakupionych produktów na mniejsze paczki.

Wybór rodzaju worków

Wybierając worki do pakowania próżniowego, należy pamiętać, że pakowarki listwowe współpracują wyłącznie z tłoczoną folią barierową PAPE, nazywaną też moletowaną. Przetłoczenia tworzą strukturę siatki (molet), ułatwiającą sprawne odprowadzenie powietrza z wnętrza opakowania. Rozmiary stosowanych worków zależą od szerokości listwy zgrzewającej i wielkości pakowanego produktu. Materiał moletowany dostępny jest również w formie rękawa, który umożliwia uzyskanie worka o odpowiedniej długości i dopasowanie go do pakowanego produktu. Jest to pomocne szczególnie podczas pakowania artykułów o niestandardowych wymiarach i podłużnym kształcie (dziczyzna, ryby).

Pakowarki próżniowe listwowe

Pakowarka próżniowa LUND 67882 Pakowarka próżniowa LUND 67882
Producent: LUND
Cena brutto: 203,00 zł Cena netto: 165,04 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Pakowarka Próżniowa BV MINI Pakowarka Próżniowa BV MINI
Producent: BV
Cena brutto: 2 411,54 zł Cena netto: 1 960,60 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Pakowarka próżniowa Kitchen Line - Listwowa | HENDI 975374 Pakowarka próżniowa Kitchen Line - Listwowa | HENDI 975374
Producent: Hendi
Cena brutto: 1 850,00 zł Cena netto: 1 504,07 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl